Roadtrip door West-Australië: Rottnest Island
Rottnest Island
Perth’s tropisch paradijs en thuis van de quokka
Rottnest Island is het kroonjuweel van West-Australië, gelegen op slechts 18 kilometer van de kust van Perth. Dit autovrije paradijs combineert ongerepte witte zandstranden, kristalheldere turquoise baaien en unieke ontmoetingen met dieren die nergens anders ter wereld voorkomen. Rottnest Island is vooral beroemd als de exclusieve thuisbasis van de quokka – het meest vrolijk ogende buideldier ter wereld, dat sociale media heeft veroverd met hun natuurlijke glimlachen.
Onze uitgebreide video neemt je mee op een complete fietstocht over dit tropische eilandparadijs, waarbij verborgen stranden, geheime locaties om quokkas te spotten en de ongelooflijke natuurlijke diversiteit worden onthuld die Rottnest Island tot de populairste dagtrip en weekendbestemming van West-Australië maakt.
Waarom Rottnest Island een must-visit bestemming is
Uniek dierenreservaat: Rottnest Island in West-Australië dient als beschermd reservaat voor de quokka, een klein buideldier dat nergens anders ter wereld voorkomt. Met een populatie van ongeveer 8.000–12.000 quokkas biedt het eiland vrijwel gegarandeerde ontmoetingen met wilde dieren in hun natuurlijke habitat.
Onbedorven strandparadijs: Het eiland heeft meer dan 20 ongerepte stranden en 63 afgelegen baaien, elk met kristalhelder water, perfect om te zwemmen, snorkelen en watersporten. Veel stranden zijn vrijwel onaangeroerd, waardoor je intieme ervaringen met de natuur kunt beleven.
Autovrije omgeving: Met een verbod op privévoertuigen (behalve voor essentiële diensten) behoudt Rottnest Island zijn rustige, ongerepte karakter. Fietsen is de perfecte manier om het eiland op een ontspannen tempo te verkennen en tegelijk de impact op het milieu te minimaliseren.
Rijke culturele erfenis: Naast de natuurlijke schoonheid herbergt het eiland belangrijke Aboriginal-cultuur die meer dan 50.000 jaar teruggaat, evenals fascinerende maritieme geschiedenis, waaronder scheepswrakken, vuurtorens en verhalen over vroege nederzettingen.
Ontmoet de quokka: het vrolijkste dier ter wereld
De quokka is dankzij zijn iconische ‘glimlach’ uitgegroeid tot een wereldwijde socialmediasensatie. Maar dit schattige Australische buideldier is veel meer dan alleen een fotogeniek fotomodel. Door meer te leren over het unieke gedrag, de leefomgeving en de bescherming van de quokka, wordt je ontmoeting op Rottnest Island nóg bijzonderder.
Unieke weetjes en feiten over de quokka
Grootte: Ongeveer net zo groot als een huiskat (lichaamslengte van 40 tot 50 cm).
Dieet: Herbivoor. Ze leven voornamelijk van inheemse planten, grassen en bladeren.
Actiefste momenten: De quokka is een schemerdier (crepusculair). Dit betekent dat ze vooral actief zijn tijdens de zonsopkomst en zonsondergang.
Sociale structuur: Meestal solitair levend, al verzamelen ze zich soms in kleine groepjes rondom voedsel- of waterbronnen.
Levensverwachting: 10 tot 15 jaar in het wild.
Beroemdste kenmerk: Een natuurlijk omhoog gekrulde bek, waardoor het lijkt alsof ze continu glimlachen.
De beste locaties om quokkas te spotten op Rottnest Island
Ben je op zoek naar de beste plekken om een quokka in het wild te zien? Op deze specifieke hotspots op Rottnest Island heb je de meeste kans:
Thomson Bay (Veerhaven & Centrum): Direct bij aankomst rondom de hoofdplaats lopen vaak al meerdere nieuwsgierige quokkas rond.
Oliver Hill: Een populaire verzamelplek voor quokkas, met name in de vroege ochtenduren.
The Basin: Nabij de kampeerplaatsen zie je hier regelmatig kleine familiegroepjes scharrelen.
Geordie Bay: Uitstekende locatie om ‘s ochtends vroeg of tijdens de avondschemering rustig quokkas te observeren.
Longreach Bay: Een perfecte, minder drukke locatie voor een rustige ontmoeting met deze bijzondere dieren.
De mooiste stranden van Rottnest Island
Elk strand op Rottnest Island heeft unieke kenmerken, van gezinsvriendelijke zwemlocaties tot wereldklasse snorkelplekken en afgelegen romantische toevluchtsoorden.
Stranden die je zeker moet bezoeken:
The Basin
- Perfect voor: Gezinnen met kinderen, kamperen, quokka-spotting
- Faciliteiten: Toiletten, BBQ-plaatsen, camping
- Activiteiten: Zwemmen, snorkelen, dieren spotten
- Bijzonderheden: Ondiep, beschermd water ideaal voor kinderen
Pinky Beach
- Perfect voor: Zwemmen, zonnen, gemakkelijk bereikbaar vanaf de nederzetting
- Faciliteiten: Dichtbij winkels, restaurants en accommodaties
- Activiteiten: Zwemmen, beachvolleybal, zonsondergang bekijken
- Bijzonderheden: Roze gekleurd zand geeft het strand zijn naam
Little Parakeet Bay
- Perfect voor: Snorkelen, onderwaterfotografie, koraal bekijken
- Faciliteiten: Beperkt – breng je eigen benodigdheden mee
- Activiteiten: Snorkelen, duiken, marine leven observeren
- Bijzonderheden: Uitstekende koraalformaties en tropische vissen
Geordie Bay
- Perfect voor: Gezinnen, watersporten, nabijheid van accommodatie
- Faciliteiten: Nabij accommodaties, restaurant, algemene winkel
- Activiteiten: Zwemmen, kajakken, stand-up paddleboarding
- Bijzonderheden: Beschutte baai met kalm water
Salmon Bay
- Perfect voor: Surfen, vissen, avontuurlijkere strandactiviteiten
- Faciliteiten: Afgelegen locatie met basisvoorzieningen
- Activiteiten: Surfen, vissen, strandwandelen
- Bijzonderheden: Consistente surfbreaks en minder drukte
Fietsen: de beste manier om Rottnest Island te verkennen
Rottnest Island in West-Australië heeft meer dan 100 kilometer aan fietspaden en wegen die elk hoekje van het eiland verbinden. Fietsen biedt het perfecte tempo om wilde dieren te spotten, van strand naar strand te hoppen en landschapsfotografie te doen.
Belangrijke fietsroutes
Settlement naar The Basin (Makkelijk – 4 km):
- Hoogtepunten: Quokka-ontmoetingen, gezinsvriendelijke stranden, kampeerplekken
- Terrein: Vlak, geasfalteerd pad geschikt voor alle leeftijden
- Stops: Pink Lake, The Basin strand en camping
- Tijd nodig: 1-2 uur inclusief stops
Wadjemup Lighthouse Circuit (Gemiddeld – 12 km):
- Hoogtepunten: Historische vuurtoren, panoramische uitzichten over het eiland, ruige kustlijn
- Terrein: Enkele heuvels, geasfalteerde en onverharde stukken
- Stops: Wadjemup Lighthouse, Cathedral Rocks, Strickland Bay
- Tijd nodig: 2-3 uur inclusief verkenning
West End Discovery (Uitdagend – 22 km):
- Hoogtepunten: Afgelegen stranden, zeehondenkolonies, dramatische kliffen
- Terrein: Heuvelachtig met enkele uitdagende stukken
- Stops: West End, Cape Vlaming, afgelegen stranden
- Tijd nodig: 4-5 uur inclusief strandstops
Complete eilandtour (Hele dag – 38 km):
- Hoogtepunten: Alle belangrijke attracties, volledige eilandervaring
- Terrein: Gevarieerd, van vlakke paden tot uitdagende heuvels
- Stops: Alle belangrijke stranden, historische locaties, uitzichtpunten
- Tijd nodig: 6-8 uur met uitgebreide stops
De onderwaterwereld en snorkelparadijs
De kraakheldere baaien en het rijke onderwaterleven maken Rottnest Island tot een van de allerbeste snorkel- en duikbestemmingen in West-Australië. Dankzij de warme Leeuwin-stroom geniet je hier van een unieke mix van tropische én gematigde mariene soorten, met een onderwaterzicht dat regelmatig de 20 meter overschrijdt!
Wat kun je onderwater zien op Rottnest Island?
Kleurrijke vissen: Meer dan 135 verschillende vissoorten zwemmen rond de riffen.
Prachtige koraaltuinen: Een indrukwekkende combinatie van harde en zachte koralen.
Nieuw-Zeelandse pelsrobben: Boven water én onderwater kun je speelse zeehonden tegenkomen.
Dolfijnen: Tuimelaars worden regelmatig gespot in en rond de baaien.
Zeeschildpadden: Met een beetje geluk zwem je langs zeldzame groene zeeschildpadden.
Roggen: Pijlstaartroggen en elegante arendroggen rusten graag op de zandbodems.
De 5 beste snorkellocaties op Rottnest Island
Of je nu een beginner bent of een ervaren duiker, dit zijn de mooiste plekken om de onderwaterwereld te verkennen:
The Basin: Ondiep, beschut en extreem helder water. Dit is de absoluut beste snorkelplek voor beginners en kinderen.
Parker Point: Prachtige koraalformaties met heel gemakkelijk toegang vanaf het strand en goede voorzieningen nabij.
Little Parakeet Bay: Een schilderachtige baai met fantastische koraaltuinen en een enorme diversiteit aan vissen.
Geordie Bay: Kalm en rustig water, ideaal voor gezinnen die ontspannen willen zwemmen en snorkelen.
Cathedral Rocks: Een spectaculaire hotspot voor ervaren snorkelaars en duikers met ruige onderwaterlandschappen én de bekende zeehondenkolonie.
⛴️ Hoe kom je op Rottnest Island? (Bereikbaarheid & Vervoer)
Rottnest Island ligt op korte afstand van de kust van West-Australië en is gemakkelijk te bereiken vanuit Perth of Fremantle.
Met de veerboot (Rottnest Express / SeaLink): Er gaan dagelijks frequente veerdiensten vanaf Fremantle (de snelste overtocht) en direct vanuit het centrum van Perth (Barrack Street Jetty).
Met het vliegtuig of de helikopter: Voor een spectaculair uitzicht over de oceaan kun je een panoramische vlucht boeken vanaf Perth Airport of Jandakot Airport.
Boekingstip voor de ferry: Rottnest Island is ontzettend populair. Boek je boot- én eventuele accommodatietickets ruim van tevoren, zeker als je in het weekend of tijdens de Australische schoolvakanties reist!
☀️ Wat is de beste reistijd voor Rottnest Island?
Rottnest Island is het hele jaar door een fantastische bestemming, maar de beste reistijd hangt af van wat je wilt doen:
Zomer (Oktober t/m April): De beste periode voor stranden, snorkelen en zwemmen. Hoge temperaturen en een heerlijke zomerse sfeer.
Winter (Mei t/m September): Mildere, koelere temperaturen. Hét perfecte weer om het eiland per fiets te verkennen of mooie wandelingen te maken.
Beste dagen: Bezoek het eiland bij voorkeur op doordeweekse dagen om de grote stroom lokale dagjesmensen in het weekend te vermijden.
Beste tijdstip voor quokkas: Ga vroeg in de ochtend of tijdens de late namiddag op pad. Dit zijn de actiefste momenten van de quokka en het geeft je de mooiste kansen voor rustige ontmoetingen!
Bekijk hieronder onze video over Rottnest Island
Roadtrip door West-Australië
Perth naar Broome met 4WD en daktenten
Beleef de ultieme roadtrip door West-Australië met onze volledig uitgeruste 4×4, inclusief twee daktenten van WA Experts. Deze epische reis van Perth naar Broome brengt je naar de meest iconische bestemmingen die West-Australië te bieden heeft.
Onze volledige route en hoogtepunten:
- Margaret River-regio: Wereldberoemde wijnhuizen en ongerepte surfstranden
- Perth: De bruisende hoofdstad van West-Australië
- Rottnest Island: Thuis van de beroemde quokkas en prachtige stranden
- Fremantle: Historische havenstad vol karakter en cultuur
- The Pinnacles: Mysterieus kalksteenlandschap dat uit de woestijn oprijst
- Kalbarri: Indrukwekkende kusten en adembenemende landschappen van het nationale park
- Shark Bay: UNESCO Werelderfgoed met dolfijnen en dugongs
- Ningaloo Reef: Snorkelen met walvishaaien en manta’s
- Coral Bay & Exmouth: Toegang tot het grootste rif van Australië
- 80 Mile Beach: Schildpadden op het strand
- Broome: Pareldorp beroemd om de zonsondergangen op Cable Beach
Deze uitgebreide roadtrip-gids biedt praktische tips, kampeerlocaties en insiderinformatie voor het plannen van je eigen avontuur door West-Australië.
De BIG LAP van Australië
We hebben het gedaan – de volledige Big Lap van Australië voltooid! Onze BIG LAP reis bracht ons langs de noord-, oost-, zuid- en westkust van dit ongelooflijke continent, waarbij we meer dan 25.000 kilometer aflegden door diverse landschappen en onvergetelijke ervaringen opdeden.
Van tropische regenwouden in Queensland tot de mooiste natuurlijke wonderen, van de eindeloze Outback tot de witte stranden van West-Australië – we hebben alles vastgelegd.
Bekijk de complete Australia Big Lap Video Playlist!
Wat je vindt in onze complete Australië-gids:
- Gedetailleerde route-informatie voor elke staat en territorium
- Uitgebreide budgetoverzichten en geldbesparende tips
- Aanbevelingen voor campings en wildkampeerplekken
- Bezienswaardigheden die je niet mag missen en verborgen pareltjes buiten de gebaande paden
- Praktisch planningsadvies voor gezinnen en solo-reizigers
- Seizoensaanbevelingen en weersconsideraties
- Tips voor voertuigvoorbereiding en onderhoud
- Informatie over grensovergangen en benodigde vergunningen
Gebruik onze complete Australië-reisgids als je persoonlijke routeplanner en ontdek waarom de BIG LAP de ultieme Australische ervaring is die je kijk op reizen voorgoed zal veranderen!
Volg onze familieavonturen over de hele wereld
Ontdek de wereld door onze ogen terwijl we aan het avontuur van ons leven beginnen met onze kinderen. We hebben ons huis achtergelaten voor een onbepaalde reis om als gezin continu nieuwe culturen, landschappen en levensveranderende ervaringen te ontdekken.
Wat je van ons kunt verwachten:
- Authentieke familie reisverhalen met praktische, geteste tips
- Kindvriendelijke bestemmingen en activiteiten die in het echte leven werken
- Eerlijke budgettips voor familievakanties, ongeacht het inkomen
- Culturele inzichten en betekenisvolle ontmoetingen met de lokale bevolking
- Educatieve reiservaringen die jonge geesten inspireren
- Uitgebreide video’s en blogs voor elke bestemming
- Echte uitdagingen en oplossingen voor reizen met kinderen
- Veiligheidstips en gezondheidsadvies voor familieavonturen
Of je nu een sabbatical plant, een carrièrepauze overweegt voor reizen, of gewoon inspiratie zoekt voor je volgende familievakantie – onze verhalen bieden de tools, motivatie en het zelfvertrouwen om je reisdromen waar te maken.
Word lid van onze groeiende reiscommunity!
YouTube-kanaal: Abonneer voor wekelijkse reisvlogs, uitgebreide bestemmingsgidsen en praktische reistips die echt werken.
Instagram: Bekijk daarnaast onze dagelijkse updates, behind-the-scenes content en live stories direct vanaf onze huidige bestemmingen.
Geniet tegelijkertijd van exclusieve toegang tot de volgende voordelen:
- Nieuwe bestemmingen en route-updates.
- Exclusieve content en bonusmateriaal dat nergens anders beschikbaar is.
- Live Q&A-sessies over reisplanning en logistiek.
- Tips en advies van mede-reizigers.
- Vroege toegang tot onze gedetailleerde reisgidsen en routemaps.
- Speciale kortingen op aanbevolen reisuitrusting en -diensten.
Jouw steun betekent de wereld voor ons en stelt ons in staat om nog betere en uitgebreidere content te creëren voor de wereldwijde reiscommunity. Samen maken we reizen toegankelijker, inspirerender en haalbaarder voor avonturiers overal!
Welkom in Wout’s Wereld!
Wij zijn Wout & Suus en reizen fulltime de wereld rond met onze kleine globetrotters Jens & Céline.
Tot nu toe hebben we 153 landen verkend en gefilmd, en alles vastgelegd in complete videoreisgidsen, inspirerende reisartikelen en meer, om je te helpen bij het plannen van je volgende avontuur!
Veel lees- en kijkplezier, en vergeet niet je te abonneren op ons YouTube-kanaal om mee te reizen!
Nieuwe video’s iedere zondag om 13 uur!
Ontdek meer van de wereld
Vind de beste deals voor Rottnest Island

Autoverhuur
Book a rental car

eSIM
Gebruik code WOUTHOLA voor 5% korting op je eSIM
Deze post bevat affiliatelinks. Als je via deze links boekt, ontvangen wij een kleine commissie zonder extra kosten voor jou. Dit helpt ons om gratis reisinformatie te blijven maken. We raden alleen diensten aan die we zelf hebben gebruikt en vertrouwen. Bedankt voor je steun!





